<<Powrót do spisu mediów

Żywe lekcje historii (artykuł)

Rycerze z Inowłodzkiego Bractwa Rycerskiego poprowadzą „Dzień z Rekonstrukcją Historyczną” w łódzkim Muzeum Tradycji Niepodległościowych.

W najbliższy poniedziałek (10 sierpnia) Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi organizuje „Dzień z Rekonstrukcją Historyczną”. W programie zaplanowano trzy żywe lekcje historii z udziałem członków Inowłodzkiego Bractwa Rycerskiego.

Uczestnicy spotkania będą mogli zapoznać się z kulturą rycerską średniowiecznej Polski, a także przyjrzeć się elementom ówczesnych zbroi oraz broni białej. Drużyna IBR zaprezentuje pokazowy rycerski pojedynek. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w starciu z rycerzem oraz przymierzyć zbroję.

Żywe lekcje historii odbędą się w Muzeum Tradycji Niepodległościowych przy ul. Gdańskiej 13 w Łodzi w godzinach: 10.00-11.00, 11.30-12.30 oraz 13.00-14.00. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Osoby indywidualne oraz grupy mogą zgłaszać się telefonicznie pod nr 42 632 71 12 lub poprzez e-mail: edukacja@muzeumtradycji.pl przynajmniej na trzy dni przed wydarzeniem. Liczba miejsc ograniczona.

źródło: https://www.nasztomaszow.pl/kultura-rozrywka/zywe-lekcje-historii/