II Międzynarodowy Turniej Kuszniczo- Łuczniczy dobiegł końca!

W dniach 20-21 czerwca odbył się II międzynarodowy Turniej kuszniczo-łuczniczy zorganizowany przez Inowłodzkie Bractwo Rycerskie na czele z Kasztelanem Zamku Franciszkiem Jagielskim oraz Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu. Patronat nad tym wydarzeniem objął Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki.
Eliminacje do turnieju kuszniczego i łuczniczego rozpoczęły się już w sobotę.Zanim jednak łuczniczy i kusznicy rozpoczęli rywalizację odbyła się uroczysta msza polowa dla wszystkich gości i uczestników Turnieju.


bieg0001
bieg0001 bieg0001 bieg0001

II międzynarodowemu Turniejowi towarzyszyły także gry i zabawy plebejskie, pokazy konne, tańce średniowieczne zaprezentowane przez zespół działający przy Inowłodzkim Bractwie Rycerskim oraz pokazy walk rycerskich. Turyści mogli nie tylko poznać dawne rzemiosła (takie jak kowalstwo) ale także odwiedzić średniowieczne obozowisko, które mieściło się na podgrodziu Zamku. Po zakończeniu eliminacji turniejowych, widzowie oraz zaproszeni goście mogli podziwiać pokaz tańców z ogniem w wykonaniu profesjonalnej grupy fireshow.

bieg0001 bieg0001

W niedzielę odbył się finał turnieju łuczniczego oraz kuszniczego: zwycięzcami zostali Łukasz Nawalny ( w turnieju łuczniczym) oraz Krzysztof Macak (w turnieju kuszniczym). W turnieju bojowym “o miecz Piotra z Narnii” rywalizowali zaś rycerze z całej Polski. Najlepszym z nich okazał się być nasz drużynowy kolega- Piotr Koziak, czego bardzo serdecznie mu gratulujemy!!!!!

bieg0001 bieg0001